Latest News

REKORD NA „ŠAMPION KUPU 2026“: Preko 50 ekipa iz regiona se borilo za trofej u Čatrnji!

Naslovna slika
Četvrti međunarodni turnir u fudbalu za omladinske selekcije „Šampion Kup 2026“, koji je proteklog vikenda održan na stadionu u Čatrnji, okupio je rekordnih 58 ekipa iz Slovenije, Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Ovaj prestižni sportski događaj nalazi se u zvaničnom kalendaru takmičenja Asocijacije fudbalskih turnira (AFT), pa su se mlade ekipe, osim za pobjedničke trofeje, žestoko borile i za vrijedne AFT poene i što bolju poziciju na AFT listi.

U konkurenciji dječaka rođenih 2016. i 2017. godine, šampionski pehar zasluženo je pripao fudbalerima prijedorskog „Rudara“, koji su u finalnom meču slavili ubjedljivim rezultatom 5:0.

Iz pobjedničkog tima dolaze i najbolji pojedinci ove kategorije – titulu najboljeg strijelca ponio je Aleksej Baničević, dok je za najboljeg igrača turnira proglašen Filip Kesić.

Kada je riječ o nešto starijim generacijama, tačnije za 2014. i 2015. godište, na vrh pobjedničkog postolja popeli su se fudbaleri slovenačkog „Dupleka“, nakon što su u finalu slavili minimalnim rezultatom.

Slovenačka ekipa je dominirala i u pojedinačnim priznanjima, pa je tako Blaž Premec bio najefikasniji strijelac, a njegov saigrač Ruben Škofič proglašen za najboljeg igrača turnira.

Kompletne plasmane sa osvojenim AFT bodovima pogledajte OVDJE

Pored sjajnog takmičarskog i sportskog duha, ovogodišnja manifestacija imala je i plemenitu dimenziju. Turnir je bio humanitarnog karaktera, a sav prihod prikupljen od dobrovoljnih novčanih priloga biće uplaćen za liječenje Elene Bruić iz Gradiške.

Uspješni organizatori ovog velikog fudbalskog sabora bili su Škola fudbala „Kovačević“ i FK „Biseri“ Čatrnja, uz podršku Gradske uprave Gradiška, brojnih privrednika, kao i Radio-televizije Gradiška koja je ispratila događaj kao medijski pokrovitelj.

RANKING